KRIVOPETNIKI

V okviru Slovenskega programa Deželnega sedeža RAI za FJK je letos nastal nov niz oddaj, ki je bil posvečen Benečiji in njeni izjemno bogati kulturni dediščini. Urednika niza z naslovom “Krivopetniki”, ki je namenjen predvsem otrokom in mladim, sta Lucija Tavčar in Jan Leopoli (ki je obenem tudi režiser), pri snemanju je sodelovala ekipa Studia Trak (Marko Kandut, Marko Tence in Alex Purič), partnerji projekta pa so Dvojezična šola Pavla Petričiča iz Špetra, Inštitut za slovensko kulturo ter Goriški in Tolminski muzej. Prva oddaja je bila na sporedu februarja, zadnja epizoda pa bo na mreži Rai 3 Bis (kanal 103) na sporedu 9. junija ob 20. uri, ponovitev pa bo 13. junija. Pred zaključkom niza pa Slovenski program RAI vabi na javno in premierno projekcijo 5. in zadnje epizode. Oddajo bodo predvajali v četrtek, 6. junija, ob 18. uri v muzeju SMO v Špetru.