Gori! Gori!

V soboto, 4. maja, zjutraj v sklopu protipožarne dejavnosti izvedla simulacijo požara in reševalno akcijo.
Delovni dan se je začel običajno, kar naenkrat pa se je v eni od učilnic pojavil dim.
Takoj so vsi v šoli zaslišali požarni alarm, medtem ko je šolski hišnik poklical številko 112. Učenci, učno in neučno osebje pa so zapustili stavbo in se zbrali na dvorišču.
Na pomoč so najprej prišli prostovoljni gasilci iz Čedada in Kobarida, nato pa še tisti iz Vidna in rešilci italijanskega Rdečega kriza. Ugotovoli so, da sta v stavbi ostala profesorica, ki so jo takoj rešili, in učenec, ki je bil precej hudo poškodovan in je potreboval medicinsko pomoč. Preverili so njegovo sta nje in ga skušali na najbolj varen način rešiti.
Vajo je koordiniral profesor David Klodič. Na koncu sta ravnateljica šole Sonja Klanjšček in špetrski župan Mariano Zufferli poudarila pomembnost tudi take vrste čezmejnega sodelovanja med Čedadom in Kobaridom: “Naučimo se tudi solidarnosti in medsebojne pomoči.”

(NoviMatajur)

prispevek na TDD FJK – Čezmejna protipožarna vaja