Osnovna Šola

Vpis v osnovno šolo

Kako vpisati učence v osnovno šolo

Kaj je to

Tukaj boste našli vse informacije, ki jih potrebujete za vpis v prvi razred osnovne šole.

Namen storitve

S to storitvijo se je mogoče vpisati v prvi razred osnovne šole na našem zavodu.

Starši v prve razrede osnovne šole vpišejo otroke, ki do 31. decembra 2024 dopolnijo 6 let. Starši lahko vpišejo tudi otroke, ki dopolnijo 6 let po 31. decembru 2024, vendar do 30. aprila 2025, ob upoštevanju navedb in smernic, ki jih zagotovijo učitelji vrtcev, ki jih otroci obiskujejo.

Kako dostopati do storitve

Vpis poteka prek portala, ki ga zagotavlja MIUR.

Tajništvo nudi pomoč družinam, ki jo potrebujejo.

Spletna storitev

Prostori, kjer se ponuja storitev

Kaj je potrebno

Starši dostopajo do sistema “Iscrizioni on line” v okviru enotne platforme z uporabo poverilnic SPID (Sistema Pubblico di Identità Digitale), CIE (Carta di identità elettronica), CNS (Carta Nazionale dei Servizi) ali eIDAS (Electronic IDentification Authentication and Signature).

• Ob vpisu se vnesejo bistveni podatki o učencu, za katerega se zahteva vpis (davčna številka, ime in priimek, datum rojstva, prebivališče itd.), in izrazijo želje glede izobraževanja, ki ga ponuja šola.

Časi in roki

Začetek prijav

Od tega dne dalje se je mogoče vpisati v prvi razred osnovne šole.

Rok prijave

Rok za prijavo 20.00

Feb

Triletna vzgojno izobraževalna ponudba (TVIP)