Izročitev knjig Mohorjeve družbe – Consegna dei libri da parte della Mohorjeva Družba

Republika Avstrija – Zvezno ministrstvo za kulturo, umetnost, javne službe in šport ter Mohorjeva družba v Celovcu tradicionalno vsako leto podarjata slovenskim nevladnim in karitativnim organizacijam ter vzgojno-izobraževalnim ustanovam, občasno tudi iz vrst Slovencev v zamejstvu in po svetu, knjige v skupni vrednosti 50.000 evrov. Cilj akcije, ki poteka že vse od leta 2002 dalje, je spodbujanje branja knjig in dvig kulture branja.

Letos je bila slavnostna prireditev v obliki izročitve bonov  24. maja 2022, v Mestnem muzeju Ljubljana, in med dobitniki je bila tudi Večstopenjska šola Pavla Petričiča.

V četrtek 20. oktobra 2022 ob 11.00 bo v prostorih Večstopenjske šole Pavla Petričiča v Špetru izročitev knjig, v vrednosti 4.000 €. Prisotni bojo predstavniki celovske Mohorjeve družbe.

Vabljeni!

Ogni anno, come ormai da tradizione, le organizzazioni non governative e caritatevoli slovene, gli Istituti per l’Istruzione e l’educazione, occasionalmente anche tra gli Sloveni di confine e nel mondo, ricevono dal ministero per i beni e le attività culturali, i servizi pubblici e lo sport – Repubblica d’Austria insieme con la Mohorjeva družba di Klagenfurt (Slo: Celovec) una donazione in libri per un totale di 50.000 euro. L’intento dell’iniziativa, che si svolge ormai dal 2002, è quello di stimolare alla lettura ed aumentarne la portata.

Quest’anno, durante la cerimonia di conferimento che si è tenuta il 24 maggio 2022 al museo civico di Lubiana, a ricevere parte del premio è stata anche la nostra scuola bilingue P. Petricig.

Giovedì 24 ottobre 2022 alle ore 11:00 presso i locali della scuola ci sarà la consegna dei libri, per un valore di 4.000 euro. Saranno presenti alcuni rappresentanti della Mohorjeva družba.

Siete tutti invitati!