Incontri sulla sicurezza su internet – Srečanja na temo varnost na spletu

L’Istituto comprensivo Petricig organizza per le famiglie degli alunni frequentanti la scuola primaria (classi 3., 4. e 5.) e la scuola secondaria di primo grado due serie di appuntamenti (di due incontri ciascuno) sulla sicurezza in Internet.

Incontri A: lunedì 17 e lunedì 24 maggio 2021 alle ore 17.30;
Incontri B: martedì 18 e martedì 25 maggio alle ore 17.30.

Gli incontri saranno condotti da Elena Gremese (esperta informatica) e Gianna Mian (psicologa) e avranno durata di circa 1 ora e mezza ciascuno.

Come sappiamo, la rete offre molti vantaggi, ma nasconde in sé diversi rischi dei quali non siamo sempre consapevoli.
Prima di mettere in mano ai ragazzi strumenti potenzialmente pericolosi è bene conoscerli e applicare gli opportuni rimedi, valutando attentamente i rischi, ma anche le responsabilità alle quali si può andare incontro in caso di uso inappropriato delle risorse di rete.

***

Večstopenjska šola Petričič organizira dve seriji srečanj na temo Varnost na spletu. Srečanja so namenjena družinam učencev, ki obiskujejo osnovno šolo (3., 4. in 5. razred) ter srednjo šolo.

Srečanja A: v ponedeljek 17. in v ponedeljek 24. maja 2021, ob 17.30;
Srečanja B: v torek 18. in v torek 25. maja 2021, ob 17.30.

Srečanja, ki jih bosta vodili Elena Gremese (izvedenka za informatiko) ter Gianna Mian (psihologinja), bodo trajala približno uro in pol.

Kot je znano, splet nudi veliko prednosti, a tudi skriva veliko nhevarnosti, o katerih se ne vedno zavedamo.
Preden otrokom ponudimo orodja, ki so potencialno nevarna, je prav, da jih dobro poznamo. Vedeti moramo, kako se lahko pred njimi ščitimo, in katere so odgovornosti, ki si jih prevzamemo v primeru neprimerne uporabe interneta.