“ANA FRANK”, ZGODBA ZA SEDANJOST

“MI smo vaši vodiči. Noi siamo le vostre guide”. S temi besedami so Zarja, Amelja, Ivo, Elisa, Manuel, Lorenzo, Jacopo in Chiara iz 3. razreda nižje srednje šole uradno odprli potujočo razstavo “Ana Frank, zgodba za sedanjost”, katere posebnost je prav to, da po njej vodijo mladostniki, stari prav toliko, kot je bila Ana v času doživljanja vojna in pisanja dnevnika.
Razstava je del mednarodnega projekta iz leta 2014, pri katerem je sodelovalo več kot 60 držav.
Razstava, ki je v slovenščini in nemščini (ponoje so pripravili v sklopu čezmejnega slovensko- avstrijskrga projekta), bo v pritičju špetrske dvojezične šole na ogled do 12. maja ob  ponedeljkih, sredah in petkih ob 14.00 do 16.00, ob torkih in četrtkih pa od 10.00 do 12.00 ure. Po predhodnem dogovoru je za večje skupine možen ogled razstave tudi v drugih urnikih: Djaki nudijo vodenje v slovenščini, italijanščini, za mešane skupine pa tudi dvojezično.