FAJANDAN

8. februarja v Sloveniji praznujejo Dan slovenske kulture. Je praznični narodni dan in vsepovsod  je mnogo iniciativ. Tudi mi, Dvojezična šola bomo praznovali, ampak v petek 10.februarja v Večnamenski dvorani v Špetru. Ob 20.00 bo eksplodirala kreativnost Malih lujerjev, zbor malih učencev  in Zmotjens, band starejših studentov. Koordinarala bo Fajnabanda, ker … tako kot  je napisal pesnik Srečko Kosovel “… moja pesem je eksplozija”.

l’8 febbraio in Slovenia si festeggia la Cultura, è una festa nazionale e molte e ovunque sono le iniziative. Anche noi, Scuola bilingue, abbiamo organizzato un momento di festa il 10 febbraio nella Sala Polivalente a San Pietro al Natisone. Alle 20.00 esploderà la carica creativa dei Mali lujeri, il coro dei piccoli e degli Zmotjens, la band dei grandi, coordinati dalla Fajnabanda perchè, come scrive il poeta Srečko Kosovel “… la mia poesia è un’esplosione”.