SKOKIČIN VRTILJAK V BENEČIJI

Skokičin vrtilja, ki ga pripreja Zdrušenje slovenskih športnih društev v Italiji, je 15. marca prišel v Špeter. Vzgojnošportne prireditve so se udeležili tretješolci in petošolci dvojezične šole, ki so se preizkusili na šestih krožnik postajah v atletiki, plošni motoriki, nogometu, odbojki, kožarki in v kvizu znaja slovenskega jezika, v igri med dvema ognjema ter v plesu na glasbi športne himne Skupaj zmoremo.

Il 15 marzo Il Circolo delle associazioni sportive slovene ha organizzato a San Pietro al Natisone una manifestazione sportiva a cui hanno partecipato le classi terze e quinte della Scuola Primaria Bilingue. Gli alunni si sono cimentati in sei discipline: atletica ginnastica, calcio, pallavolo, basket e hanno ballato sulle note dell’inno “Skupaj zmoremo”.