“MULARIJA” DVOJEZIČNE ŠOLE TEKMULE V KUHARSKIH VEŠČINAH

V torek 22. marca, bomo učenci 3.A razreda osnovne šole tekmovali v kuharskih veščinah avtohtonih lokalnih in regionalnih posebnosti, sledili nam bodo dijaki 1. razreda srednje šole v sredo, 23. marca.
Tekmovanje spada v osvolnošolski projekt na ravni slovenskih regij in pokrajin. Organizator tecmovanje bo potekalo v prostorih hotela “Hvala” v Kobaridu. Začelo se bo ob 10.00 in se zaključilo ob 12.00. Tekmovalci bomo morali pripraviti staro značilno lokalno jed, ki so jo kuhale none doma in jo pronuditi komisiji v stari lokalni značilni posodi.
Predem smo se lotiti kuhanja v šoli in doma, smo morali raziskati stare recepte. Ugotovili smo, da so nekoč none uporabljane to, kar so imele doma, kar jim je nudile zemlja v raznih letnih časih. Hrane niso metale proč, s fantazijjo so si izmišljevale nove recepte. Jedi so bile okusne, hranilne in zdrave zato so tudi noni dosegli visoto starost.
Na tekmovanju bmo morali tudi spremeniti staro lokalno jed v moderno. Kako? Vas zanima? V sega vam ne moremo povedati.
Čacamo vam 22. in 23. marca v Kobaridu.

Učenci 3A